فرم درخواست مشاوره
تماس تلفنی و مشاوره حقوقی رایگان
ابتدا با ما تماس بگیرید و به صورت تلفنی مشکل خود را مطرح نمایید.
جلسه با وکیل متخصص
جلسه با وکیل به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی
قبول وکالت
پشتیبانی دائمی تیم لاهوت تا صدور رای قطعی

هر آنچه که از مشاوره حقوقی  باید بدانید…

استفاده از مشاوره حقوقی قبل از هر اقدامی می تواند موجب اطمینان خاطر افراد از اقدامات پیش رو می شود. استفاده مشاوره وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در حوزه های مختلف می تواند موجب جلوگیری از خسارات بعدی و مراجعات متعدد به دادگستری شود. اما باید بدانیم از چه کسانی مشاوره بگیریم و چگونه مشاور حقوقی مناسب انتخاب نماییم.

چرا به مشاور حقوقی نیازمندیم؟

بسیاری از افراد در خصوص مشورت یا یک مشاوره حقوقی یا کمک از متخصص حقوق در خصوص مسائل حقوقی خود جبهه‌گیری می‌کنند و معتقدند خود نیز به‌ تنهایی قادر به حل مسائل و گره‌های حقوقی خواهند بود.

اما واقعیت این است که اقتضائات زندگی امروز بشر، رشد و پیشرفت تکنولوژی، پیچیدگی امور حقوقی و مسائلی از این دست سبب شده ‌است که همگی ما نیاز به بهره‌گیری از دانش تخصصی و مهارت‌های یک مشاور حقوقی داشته باشیم.

این ‌موضوع نه‌ فقط در حوزه مسائل حقوقی مطرح می‌شود بلکه امروزه هر فردی می‌بایست در زمینه‌ای که قبلاً با آن روبرو نبوده‌است یا تخصص و تجربه‌ای نداشته ‌است از کمک مشاوران آن حوزه بهره بگیرد.

این‌که فکر کنید در مسئله‌ای حق با شماست ولی توان اثبات و دفاع از خود را نداشته باشید یا در حل بسیاری از چالش‌ها و مسائل حقوقی مربوط به کسب‌و کار،  مسائل خانوادگی، تنظیم قراردادها، موضوعات کیفری، مالیات، امور شرکت‌ها، داوری، امور ثبتی و… دچار مشکل باشید مسئله‌ای است که نشان از نقش مهم و کارساز مشاورحقوقی در امور مختلف دارد.  عدم اطلاع از قوانین و راهکار های برون رفت از چالش‌های مطرح‌شده در پرونده‌ های حقوقی و یا مشکلات ناشی از آن، شما را به یک فرد شکست‌ خورده در آن موضوع تبدیل خواهد کرد.

درواقع اگر بخواهید در موضوعات و چالش های حقوقی خود، به راحتی از آن مرحله عبور کرده و مغلوب نشوید برگ برنده شما مددگرفتن از مشورت و راهنمایی های مشاور حقوقی خواهد بود.  چرا که مسائل حقوقی به خودی خود دچار پیچیدگی هستند و عدم تخصص و بی مهارتی در پیگیری آن ها می تواند آثار سنگینی برای شما به همراه داشته باشد و یک اشتباه شما در دفاع از دعوا و یا تنظیم قراردادها، تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. پس برای اینکه بتوانید امور حقوقی خود را به بهترین نحو مدیریت نمایید و یا در حل مشکلات و چالش هایی که در این زمینه برای شما به وجود می آید موفق تر عمل کنید و از طرفی وقت گران بها و سرمایه خود را تلف نکرده باشید، مراجعه به مشاور حقوقی و بهره گیری از تخصص او در این امور اکیدا توصیه می شود.

gavel
درخواست وکیل
support_agent
مشاوره حقوقی
gavel
تنظیم قرارداد

روش های استفاده از مشاورین حقوقی در گروه وکلای لاهوت

گروه وکلای لاهوت برای سهولت دسترسی شما عزیزان به خدمات مشاوره حقوقی روش های مختلفی را برای دریافت مشاوره پیش بینی نموده است.

مشاوره حقوقی حضوریدرخواست مشاوره حقوقی - لاهوت

بهترین نوع مشاوره، دریافت مشاوره از وکیل پایه یک دادگستری متخصص به صورت حضوری است.

برای دریافت مشاوره حضوری می توانید با شماره تلفن « 91326040-021 » تماس بگیرید و وقت مشاوره حقوقی حضوری رزرو نمایید.

مشاوره حقوقی تلفنی

جهت رفاه حال شما و افزایش سرعت دسترسی مخاطبان به خدمات مشاوره حقوقی امکان دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در گروه وکلای لاهوت فراهم شده است. برای دریافت مشاوره تلفنی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

« 021-91326040 »

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین نیز از دیگر امکاناتی است که گروه وکلای لاهوت برای مراجعین محتر خود فراهم نموده است. جلسه مشاوره آنلاین بنا بر نیاز شما طراحی و برنامه ریزی خواهد شد. این جلسه حسب نیاز می تواند از طریق پلتفرم های مثل واتساپ، گوگل میت، اسکایپ و… برگزار شود. برای هماهنگی جلسه مشاوره آنلاین با ما تماس بگیرید.

هزینه مشاوره حقوقی در تهران چقدر است؟

یکی از دغدغه های مهم افراد در مراجعه به وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی هزینه های زیاد برای بهره مندی از این خدمات است. در واقع بسیاری از افراد یا نمی توانند یا نمی خواهند که هزینه های زیادی را برای دریافت مشاوره حقوقی متحمل شوند.  این مسئله تاحدی قابل درک است.  به همین منظور ما در گروه وکلای لاهوت این مهم را مدنظر داشته و راه هایی در نظر گرفته ایم تا شما مردم عزیز و مراجعین حقوقی در این زمینه با اطمینان خاطر و به دور از نگرانی هزینه ها بتوانید از مشورت و راهنمایی مشاورین حقوقی ما بهره بگیرید.

هزینه هر ساعت مشاوره حقوقی در تهران 200 هزارتومان است.

علاوه براین ما در این گروه امکان این را فراهم نموده ایم تا شما از مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین نیز بهره برده و با صرف هزینه هایی کمتر از سایر موسسات و یا مشاورین حقوقی با دغدغه کمتری شاهد حل بسیاری از مسائل حقوقی خود باشید. لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به وکلای دادگستری در گروه وکلای لاهوت هزینه مشاوره دریافتی از شما عزیزان عودت داده خواهد شد. کافی است خدمات مشاورین حقوقی ما را با سایر موسسات و تعرفه های مربوطه مقایسه نمایید تا متوجه شوید هدف اصلی در گروه وکلای لاهوت ارائه خدمت بهتر به شما عزیزان بوده است. کمک از مشاوره حقوقی برای پیگیری امور،  برگ برنده شما خواهد بود.  پس در صورت تمایل به بهره مندی از این مشاوره با همکاران ما در گروه وکلای لاهوت بگیرید و یا با مراجعه حضوری از فرصت مشورت با بهترین مشاورین حقوقی با قیمت به صرفه تر بهره مند شوید.

خدمات مشاوره حقوقی گروه وکلای لاهوت

گروه وکلای لاهوت آماده ارائه مشاوره حقوقی در زمینه های تنظیم قررادادها، بیمه، مالیات، امور کیفری، تخلفات صنفی، حقوق خانواده،  دعاوی چک،  امور ثبتی و..  می باشد. هم چنین این گروه آماده ارائه مشاوره حقوقی به اشخاص حقیقی و حقوقی است برخی از زمینه های تخصصی این خدمات عبارتند از :

خدمات حقوقی اشخاص حقیقی

 • وکالت و مشاوره در امور خانوادگی و اختلافات ناشی از آن
 • دعاوی چک، خدمات مربوط به دعاوی چک شامل مطالبه وجه چک، رسید عادی، سفته و توقیف اموال در کم‌ترین زمان ممکن
 • مشاوره و پیگیری‌های لازم در خصوص حل و فصل اختلافات در مراجع داوری
 • پیشگیری و ارائه مشاوره لازم در خصوص حل اختلافات کارگر و کارفرما
 • مشاوره در تنظیم صلح‌نامه، وصیت‌نامه، انحصار وراثت و تقسیم ترکه
 • ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص نحوه جبران ضرر و زیان ناشی از کلاهبرداری‌ها
 • مشاوره و ارائه راهکارهای لازم در زمینه مسائل تحصیلی و شغلی همچون ثبت اختراع، تالیف کتاب، مقاله و ابتکار علمی
 • مشاوره و ارائه راهکارهای لازم در خصوص امور مربوط به اسناد و املاک
 • مشاوره لازم در خصوص نحوه تنظیم قراردادهای خرید و فروش، ملکی، اجاره‌نامه، صلح‌نامه، هبه و…
 • مشاوره لازم در خصوص نحوه اخذ خسارت‌های معنوی
 • ارائه مشاوره و راهکارهای لازم در خصوص نحوه جبران خسارات مادی ناشی از حوادث رانندگی
 • مشاوره در زمینه امور از کارافتادگی، بیمه و حق‌السعی مشاغل
 • وکالت و مشاوره در امور کیفری، قتل، ادعای جعل، خیانت در امانت، سرقت و…

خدمات حقوقی اشخاص حقوقی

 • ارائه مشاوره و راهکارهای لازم در خصوص ادعای بطلان شرکت یا بخشی از عملیات آن
 • ارائه راهنمایی‌های لازم و پیگیری مراودات حقوقی و مالی شرکت با اشخاص ثالث
 • ارزیابی و پیگیری قراردادها و اسناد شرکت
 • ارائه مشاوره ‌های لازم به هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت در مورد نحوه اداره مجامع و تصمیم‌گیری در خصوص امور اجرایی شرکت
 • تنظیم حرفه‌ای قراردادهای تجاری بین‌المللی
 • حراست از اموال مادی و فکری شرکت در مقابل کسانی که حقوق مادی و معنوی شرکت را نادیده می‌گیرند
 • پیگیری و مشاوره لازم در امور ثبت شرکت‌ها، کارت بازرگانی و حقوق مالکیت فکری
 • مشاوره و تنظیم دادخواست، اظهارنامه و لایحه در دعاوی له و علیه شرکت
 • ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص نحوه تقسیم سرمایه شرکت
 • راهنمایی لازم در خصوص طی مراحل قانونی افزایش سرمایه شرکت
 • مشاوره در زمینه انحلال و ورشکستگی شرکت‌ها

اهمیت مشاوره حقوقی در پیگیری دعاوی

مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

امروزه دعاوی به علت پیچیدگی مسائل و راهکار های قانونی و نیز زمان بر بودن دارای اهمیت زیادی هستند و لازم است توسط یک فرد آشنا به مسائل و مواد قانونی و دارای مهارت زیاد پیگیری شوند. در واقع اگر خود افراد بخواهند به تنهایی دعاوی که له یا علیه آنان اقامه می شود را دنبال و پیگیری نمایند ممکن است که دچار زحمت، بی حوصلگی، تحمل هزینه های فراوان و  اتلاف  وقت خود شده و درنهایت به دلیل عدم آگاهی درست از راهکار ها و موانع قانونی مغلوب آن دعوا گردند. از طرفی برای افرادی که توان مراجعه و گرفتن وکیل دادگستری را ندارند مشورت گرفتن از یک مشاور حقوقی توصیه می شود. مشاور حقوقی با توجه به تسلطی که به مواد و مقررات قانونی دارد می تواند از تبعات سنگین در آن دعوا جلوگیری نماید و خاطر شما را در احقاق حقتان آسوده نماید.  البته به دلیل تخصصی شدن امور، مشاور حقوقی نیز ممکن است به تناسب تفاوت امور و مسائل حقوقی، تخصصی شود و هر مشاوری در زمینه خاصی که تبحر لازم را دارد، به مشاوره حقوقی بپردازد.

شما ممکن است در زمینه قراردادها و تنظیم آن ها نیاز به مشاوره حقوقی داشته باشید چرا که یکی از اهداف اصلی قرارداد این است که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل ننماید، بتوان آن را در دادگاه یا از طریق داوری پیگیری و اجرا کرد. اما اگر بدون حضور مشاور تنظیم قرارداد اقدام به عقد قرارداد نماییم، ممکن است نقص یا ایرادی در قرارداد وجود داشته باشد و بعدا برای هر دو طرف دردسرساز باشد. این که تنظیم و بررسی قرارداد ما بر عهده یک مشاور حقوقی باشد، سبب می‌شود که قرارداد کامل و جامع باشد. یعنی هم وضعیت و شرایط فعلی را در بر بگیرد و هم ما را از شرایط غیرقابل پیش‌بینی در آینده محافظت کند. هم چنین ضرورت مراجعه به مشاور حقوقی و بهره گیری از راهنمایی های او در امور مختلف دیگر از جمله دعاوی مالیاتی،  بازرگانی، بانکی، کیفری و… به چشم می خورد. به هر حال توجه داشته باشید که استفاده از مشاوره حقوقی می تواند تا حد زیادی از دل مشغولی ها و دغدغه های شما در خصوص نحوه پیگیری و موفقیت در دعاوی بکاهد.

ویژگی‌های یک مشاوره حقوقی مفید

با توجه به پیچیدگی امور حقوقی و زمان بر بودن پیگیری مراحل آن،  ضرورت وجود مشاور حقوقی و بهره گیری از راهنمایی  های او احساس می شود.

ویژگی های یک مشاوره حقوقی مفید عبارتند از :

 • مشاور حقوقی به افراد کمک می‌کند تا بتوانند در مواقع مهم و ضروری تصمیمات درست و قانون‌مندی بگیرند که این امر به خودی خود باعث کاهش تنش‌های سازمانی شده و از ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند.
 • یک مشاور حقوقی خوب معمولا در بین افراد معروف شده است و همه از کاردانی او و تبحرش در پیگیری امور تعریف و تمجید می کنند.
 • یک مشاور حقوقی خوب با تمامی قوانین حقوقی آشنا بوده و به آن تسلط کافی دارد.
 • چنین فردی توانایی تصمیم‌گیری در شرایط حساس را نیز دارد.
 • سخنوری مناسب و توانایی‌ متقاعد کردن افراد از دیگر مهارت‌های مشاوره حقوقی است.
 • فردی که به عنوان مشاور حقوقی در حال انجام فعالیت است باید علاوه بر شناخت کافی قوانین در حیطه کاری خود، از قوانین شرکت مربوطه نیز مطلع باشد.
 • یک مشاور حقوقی باید بتواند متن‌های مناسب و مختلفی را برای عقد قرارداد شرکت با سایر شرکت‌ها نگارش کند.
 • داشتن صداقت و درستی در تمامی کارها جزو مهارت‌های این شغل محسوب می‌شود.
 • چنین فردی باید بتواند به شکایات و دعاوی حقوقی و اداری رسیدگی کند.
 • جمع‌آوری اطلاعات مهم، قوانین و دستورالعمل‌ها از دیگر مهارت‌های مورد نیاز مشاوره حقوقی است.
 • توانایی ارتباط مناسب و توجه به مطالب جزئی
 • مهارت گوش دادن به افراد
 • امانت داری چرا که معمولا شرکت ها و یا سازمان های مختلف پرونده ها و یا اسناد و مدارک خود را به مشاور حقوقی برای تنظیم قرارداد و یا هر مورد دیگری می سپارند. اگر مشکلی برای هر کدام از اسناد و مدارک سازمان یا شرکتی به وجود آورد، می تواند باعث بروز مشکلات بسیار گسترده ای شود.
gavel
درخواست وکیل
support_agent
مشاوره حقوقی
gavel
تنظیم قرارداد

چگونه به مشاوران حقوقی اعتماد کنیم؟

مشاوره حقوقی حضوری، آنلاین و تلفنیخیلی از مردم نگران این هستند که اگر به مشاور حقوقی مراجعه کنند آن مشاور ممکن است علی رغم اینکه هزینه زیادی هم دریافت کند و دراین راه متحمل هزینه های سنگینی شوند نتواند مشکل حقوقی آن هارا حل نماید و یا در میانه راه موضوع را رها کند  یا به دلیل نداشتن تخصص و مهارت لازم کمک او مثمر ثمر واقع نشود. بنابراین با این استدلال به مشاور مراجعه نمی کنند و بنای خود را بر بی اعتمادی گذاشته اند.

این موضوع اگرچه تا حدودی قابل درک است چرا که بارها شاهد بوده ایم که این اتفاقات رخ داده است و افرادی خود را با نام مشاور حقوقی و حتی وکیل دادگستری معرفی کرده هزینه زیادی از فرد گرفته اند و در نهایت نه تنها مشکل حقوقی اش حل نشده است بلکه پیچیدگی های بیشتری بر آن موضوع افزوده و درنهایت با حالت ابهام آن پرونده را به حال خود رها کرده اند. اما باید توجه داشته باشید که در صورت مراجعه به یک مشاور حقوقی کاردان و متخصص و قابل اعتماد دیگر نیاز به نگرانی وجود نخواهد داشت و به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

اما اینکه چگونه یک مشاور حقوقی قابل اعتماد پیدا کنیم و به او مراجعه نماییم خود موضوع مهمی است که در ادامه راهکارهایی جهت کمک به شما در شناخت چنین فردی ارائه می دهیم.

باید توجه داشته باشید که فردی که قرار است مشاور حقوقی شما باشد و بتواند به شما کمک نماید فردی است که در رشته حقوق تحصیل نموده و حداقل مدرک کارشناسی را در این حوزه دریافت کرده است پس چنین فردی در صورت داشتن صلاحیت اخلاقی و وجدان کاری شما را به بیراهه نخواهد برد.

از طرفی بسیاری از این مشاورین حقوقی وکیل دادگستری هستند. وکلا در ایران از دو مرجع پروانه وکالت می گیرند اول کانون وکلا که از زمان مصدق طبق قانون آزمون وکالت را برگزار و به وکلا پروانه می دهد و به وکلای کانون معروف هستند و دوم مرکز مشاوران قوه قضائیه که چند سالی است اقدام به برگزاری ازمون نموده و به قبول شدگان پروانه وکالت می دهد و ایشان می توانند اقدام به وکالت نمایند. این موضوع از آن جا اهمیت دارد که شما با یک سرچ ساده در اینترنت می تواند از عضویت چنین فردی در کانون وکلا و یا کانون های مربوطه اطلاع پیدا کنید و مطمئن شوید که چنین فردی واقعا وکیل دادگستری و یا مشاور حقوقی می باشد.

آیا می‌توان به مشاوره حقوقی رایگان اعتماد کرد؟

تصور برخی از افراد این است که معمولا خدماتی که به صورت رایگان ارائه می شوند ممکن است از مطلوبیت و کیفیت لازم برخوردار نباشند و یا طرف ارائه دهنده حسن نیت لازم را در ارائه صحیح آن کار نداشته باشد.

مشاوره حقوقی رایگان نیز یکی از اموری است که امروزه توسط افراد تحصیل کرده رشته حقوق و متخصصین این حوزه ارائه می شود. بسیاری از مواقع پیش می‌آید که افراد در شرایطی قرار می‌گیرند که به علت عدم اطلاعات کافی در رابطه با حق و حقوق قانونی خویش یا راه های رفع اتهام و دفاع در یک پرونده حقوقی دچار سردرگمی ومشکل می شوند. از یک طرف هزینه های زیاد و وقت گرانبهای خود را مصروف آن مشکل کرده اند و از طرف دیگر به علت نا آگاهی مغلوب دعوا شده و از حقوق قانونی مربوطه بهره مند نمی شوند. این جاست که ضرورت مراجعه به یک مشاور حقوقی خوب احساس می شود. درواقع اگر همین مراحل پیگیری دعوا و مطالبات حقوقی از طریق مشاوره حقوقی دنبال می شد علاوه بر آسودگی خاطر بیشتر و کاهش استرس و فشار های روانی نتیجه مطلوب نیز حاصل می شد. مشاوره حقوقی رایگان خدمتی است که توسط برخی موسسات حقوقی و مشاورین و وکلای دادگستری ارائه می شود. توجه داشته باشید که این افراد معمولا کسانی هستند که در رشته خود دارای تخصص هستند و هدفشان از ارائه مشاوره حقوقی رایگان کمک به مردم در حل مسائل حقوقی و از طرفی جذب مشتری برای رونق فعالیت هایشان و کسب آوازه وشهرت حقوقی است. پس کسی که اقدام به ارائه چنین اموری می کند معمولا به خاطر کسب اعتبار و شهرت لازم و فراهم کردن زمینه مراجعات بعدی افراد سعی می کند این کار را به بهترین نحو به انجام برساند و مشاوره درستی به مردم ارائه دهد.   این مشاوره ها در زمینه های مختلف امور ملکی، تنظیم قراردادها، مالیات ها، امور تجاری و ثبتی، بیمه، و حقوق کیفری است که می توانید در صورت لزوم از خدمات رایگان حقوقی در این زمینه ها بهره بگیرید.

مطالب مرتبط با مشاوره حقوقی

فهرست

021 91326040